Przeciętne firmy generują dziennie nawet tysiące wydruków. Często drukarki pracują dosłownie bez przerwy. Jak łatwo jest się domyślić, generuje to ogromne koszta związane z energią elektryczną, papierem i oczywiście tuszem. O ile na dwa pierwsze koszta nie ma się większego wpływu, to już koszt zakupu tuszu do drukarek można całkiem skutecznie obniżyć.

Jak osiągać oszczędność?

Oszczędność na tuszu zrealizować można w bardzo prosty sposób. Zamiast regularnie kupować tusze oryginalne, lepiej jest zacząć stosować tusze w formie zamienników.Wyglądają dokładnie taki samo, pasują właściwe do każdego modelu drukarek, więc z łatwością będzie można je dopasować do posiadanego modelu, a co najważniejsze, kosztują nawet do trzech razy mniej niż oryginalne tusze. Co więc powoduje, że wszyscy nie korzystają z zamienników? Niewiedza? Czy może są inne powody?

Jakie to są tego minusy?

Podstawowym i dla większości właścicieli drukarek najważniejszym powodem niekorzystania z zamienników na korzyść oryginalnych tuszów, jest ryzyko utraty gwarancji na posiadane urządzenie. Producent w momencie wykrycia nieoryginalnego tuszu podczas przeprowadzania napraw gwarancyjnych może odmówić realizacji takiej naprawy w ramach gwarancji i zażądać za nią zapłaty.

Dodatkowo korzystanie z zamienników wiąże się z kilkoma wadami od strony samego drukowania. Po pierwsze wydruki realizowane za pomocą zamienników cechują się nieco gorszą jakością oraz co bardzo ważne z punktu widzenia firm, znacznie mniejszą odpornością na działanie czynników takich jak wilgoć lub światło słoneczne. Dodatkowo należy dodać, że tusz oryginalny mimo wszystko starcza na znacznie więcej wydruków niż zamiennik.Tusze oryginalne choć droższe, posiadają gwarancje producenta dotyczącą trwałości wydruków, ich niewrażliwości na uszkodzenie od wspomnianych wyżej czynników, jak również zawsze przy ich pomocy można zrealizować więcej wydruków.

Czy jest to opłacalne?

Powstaje zatem bardzo zasadne pytanie, czy jest w ogóle sens próbować oszczędzać w ten sposób? Skoro po pierwsze jest z zamienników mniej wydruków, a po drugie są one gorszej jakości.Jeśli prowadzi się firmę, zdecydowanie lepiej jest korzystać z tuszów oryginalnych. Zwyczajnie szkoda zachodu, ponieważ oszczędność albo będzie pozorna, albo nie będzie jej wcale.Jeśli chodzi natomiast o osoby prywatne, tutaj sytuacja jest nieco inna. Dla takich osób, które od czasu do czasu potrzebują coś wydrukować, posiadanie zamienników może być opłacalne. Jednak tutaj również należy pamiętać, że zamienniki nie mogą być zbyt długo przechowywane, ponieważ zwyczajnie taki nieoryginalny tusz z biegiem czasu traci swoje właściwości.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://print24.com.pl/cat-pol-1214553923-Tusze-oryginalne-Canon.html.

Author

Comments are closed.