W okresie letnim lub w czasie wakacji w ciepłych krajach warto zwiększyć jakość wypoczynku dzięki dobremu strojowi kąpielowemu. Jego nadrzędną cechą powinna być oczywiście funkcjonalność, ale istotne jest również, jak wygląda konkretny model na ciele noszącego. Nawet najpiękniejszy strój nie będzie dobrze wyglądał, jeśli nie daje poczucia komfortu.

Komfortowy strój kąpielowy – jak powinien wyglądać?

Decydując się na zakup elementu garderoby, jakim jest strój kąpielowy warto zastanowić się gdzie będzie on noszony. Jeśli ma być typowym ubraniem do uprawiania sportu na basenie zamkniętym istotna będzie jego termoizolacja oraz elastyczność materiału w różnych temperaturach. Baseny zamknięte są z reguły dosyć chłodne, dlatego często lepiej wybrać strój jednoczęściowy o sportowym kroju. Na drugim biegunie znajdują się stroje plażowe, które domyślnie będą noszone w czasie upalnych dni na plaży czy nad jeziorem. Wtedy istotne jest aby tkanina była wyposażona w filtr UV, który chroni wrażliwe części ciała. Strój kąpielowy, tak jak każde inne ubranie powinien zostać przymierzony przed zakupem. Jeśli nie mamy takiej możliwości warto zamówić kilka wersji przez Internet i odesłać te, które nie będą nam odpowiadały. Istotne jest aby czuć się w tym ubraniu wygodnie, szczególnie że jest ono często noszony w czasie wypoczynku. A kto nie chce czuć się komfortowo w momencie w roku, który przeznaczony jest na relaks?

Najmodniejsze fasony i kolory

Tak jak inne elementy garderoby, tak i strój kąpielowy podlega zmianom wynikającym z najnowszych trendów. Po latach królowania skąpego bikini na plażach, coraz częściej stawia się na mniej odkrywające fasony. Zauważyć można stroje ze spódniczką lub spodenkami i ze sportowym stanikiem. Są one komfortowe i w przypadku odpowiednich kolorów równie atrakcyjne wizualnie. Nasycone, letnie kolory i wzory idealnie wpasują się w wakacyjną atmosferę.

Czy krój stroju kąpielowego wpływa na sylwetkę noszącej?

Krój jaki ma strój kąpielowy powinien być dopasowany do typu sylwetki osoby noszącej. Przy odrobinie cierpliwości można znaleźć piękny, dwuczęściowy strój, który ukryje ewentualne mankamenty sylwetki, a podkreśli jej atuty. Analogicznie wygląda sytuacja gdy chodzi o wersje jednoczęściowe. Istotnym jest aby nosząca dobrze czuła się w konkretnym kroju – nawet najpiękniejsze i najmodniejsze ubranie nie będzie dobrze leżeć gdy nie będzie odpowiednio wygodne.

Więcej informacji znajdziesz na stronie strój kąpielowy.

Author

Comments are closed.