Jeśli prowadzisz firmę, nie ma znaczenia czy jest to mała lodziarnia nad morzem, czy duży sklep spożywczy, chcesz być widoczny dla klientów. Z pomocą standów reklamowych zewnętrznych możesz zaprezentować swoją ofertę szerokiej grupie potencjalnych odbiorców.

Dopasuj standy reklamowe zewnętrzne do lokalizacji

Być może wielu ludzi uzna, że lokalizacja nie ma nic wspólnego z wyborem standów reklamowych zewnętrznych, a to powszechny błąd! To, co z pewnością trzeba rozważyć to cel, w jakim będą one używane – czy będą służyć jako stały element promocyjny czy raczej okazjonalny, a także czy zawsze będą znajdowały się w tej samej lokalizacji.

Miejsce, w którym zostaną umieszczone standy reklamowe ma kluczowy wpływ na treść, jaka będzie na nich umieszczona, np. przy ruchliwej ulicy ważniejsze będzie ograniczenie tekstu do minimum i umieszczenie najważniejszych informacji na górze, ponieważ ludzie nie będą się zatrzymywać, żeby je przeczytać.

Wezwij odbiorców do działania!

CTA, czyli call to action to nic innego, jak działanie mające na celu zwiększenie zainteresowania ekspozycją i promowanie pozytywnego odbioru. Niezależnie od tego, w jakiej branży działasz, użyj w komunikacie czarowników, żeby potencjalny klient poczuł, że czegoś się od niego oczekuje. Oczywiście należy to zrobić w subtelny sposób, np. jeśli prowadzisz budkę z lodami, Twój komunikat może brzmieć „Zaproś rodzinę na lody”.

Statystyki mówią o tym, że 80% banerów, ulotek czy standów reklamowych zewnętrznych nie korzysta z wezwania do działania. Zastosowanie tego prostego tricku pozwoli Ci przekonać się, że z pozory niewielka zmiana, skutecznie wpłynie na Twoją pozycję na tle innych firm i pozwoli wyróżnić się z tłumu. Głównym zadaniem strategii CTA jest przyciągnięcie klientów do Twojego stoiska lub sklepu.

Wyrzuć to, co zbędne?

Kiedy decydujesz się na standy reklamowe zewnętrzne, zastanów się, co jest Twoim celem, a potem dostosuj do tego informacje, które się znajdą na stojaku. Jeśli zależy Ci na tym, aby klienci odwiedzali Twoje stoisko, to nie musisz umieszczać adresu strony internetowej ani numeru telefonu.

W dobie mediów społecznościowych warto pokazać, gdzie można znaleźć Twój profil. To z pewnością zachęci klientów do obserwowania Cię na Facebooku, Instagramie czy Tik Toku. Takie ułatwienie korzystnie wpłynie na rozpoznawalność marki.

Postaw na jakość

Na standach reklamowych zewnętrznych można umieścić logo firmy, zdjęcia i inne grafiki. Fundamentalną kwestią jest to, że muszą one być wysokiej jakości, w przeciwnym razie nie będą się dobrze prezentować.

Kolejną istotną kwestią jest tworzywo, z jakiego będzie Twój stand reklamowy. Jeśli chcesz, aby stał na zewnątrz, wybierz ten wykonany z plastiku lub metalu. Tekturowy się zwyczajnie nie sprawdzi.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Standy reklamowe zewnętrzne.

Author

Comments are closed.