Coraz większa ilość Polaków decyduje się na to, aby czasowo lub na stałe zatrudnić się poza granicami Polski. Zazwyczaj powodem do takiej decyzji są zarobki, ale też niestabilna sytuacja gospodarcza w naszym kraju. Jednym z najchętniej wybieranych kierunków do emigracji zarobkowej są Niemcy. Względna bliskość oraz możliwość częstego bywania w ojczyźnie sprawia, że Niemcy są dla nas jednym z najlepszych miejsc do rozpoczęcia nowego etapu w karierze zawodowej. 

Korzyści wynikające z pracy za granicą

Praca za granicą to spore wyzwanie, ale i wiele możliwości dla pracownika z Polski. Zagraniczni pracodawcy poszukują przede wszystkim specjalistów z branży automotiv, ale i informatyków czy elektroników. Zaletą pracy poza granicami Polski to przede wszystkim szansa na podszkolenie języków obcych oraz praca w międzynarodowych zespołach. W dużych korporacjach pracodawcy dadzą nam możliwość uczestniczenia w licznych kursach i szkoleniach, które znacząco podniosą nasze kwalifikacje i będą istotną inwestycją w swój rozwój. 

Dodatki dla Polaków pracujących na stałe w Niemczech

Przeprowadzając się do Niemiec w celach zarobkowych warto zainteresować się przywilejami i możliwościami, które na nas czekają. Jednym z najchętniej wykorzystywanych jest zasiłek rodzinny w Niemczech – przysługuje on wszystkim osobom pracującym legalnie na zasadach niemieckich i posiadających nieograniczony obowiązek podatkowy (nabywa się go po ok. 6 miesiącach pracy). Kindergeld przyznawane jest na każde dziecko do 25 roku życia (pod warunkiem kontynuowania nauki), a jego wysokość jest waloryzowana co kilka lat. Kindergeld to spora pomoc, którą rodzice mogą przeznaczyć nie tylko na podstawowe potrzeby dziecka, ale również na zabawki, dodatkowe zajęcia w szkole czy też na pomoce naukowe. 

Author

Comments are closed.

meble tarasowe luksusowe kanapa ogrodowa technorattan meble na taras z technorattanu