Proste geometryczne figury lub okrągłe i finezyjne kształty – donice dekoracyjne mogą być naprawdę różnorodne. To, na jakie się zdecydujemy, musi być dobrze przemyślane, ponieważ powinny one pasować do naszego stylu życia i wkomponować się idealnie w nasze otoczenie. Możemy wybierać w materiałach, wielkościach, fasonach i kolorach.

Wnętrza minimalistyczne, klasyczne, nowoczesne i retro

W mieszkaniach urządzonych w stylu minimalistycznym nie może zabraknąć roślin. Mimo że stawia się tutaj na skromność i surowość, to rośliny są dodatkiem zawsze mile widzianym. Odpowiednio można je wyeksponować w donicach o prostych i geometrycznych kształtach, a także w klasycznych kolorach jak czarny, biały czy szary. Są to również odpowiednie rozwiązania dla stylów nowoczesnych, można tylko wybierać w bardziej ekstrawaganckich kształtach i materiałach.

Klasyczne i eleganckie wnętrza przyjmą większość donic dekoracyjnych. Trzeba tylko przemyśleć ich kolor oraz kształt, tak aby pasowały do reszty mieszkania. Style retro to delikatne i o bardziej finezyjnych kształtach donice dekoracyjne. Ceramiczne, drewniane, czasem bardzo kolorowe i ozdobione w nietypowy sposób.

Co wziąć pod uwagę, gdy wybieramy donice na zewnątrz?

Donice dekoracyjne, które mają za zadanie zdobić nasze najbliższe otoczenie, ale to znajdujące się na zewnątrz, muszą przede wszystkim skomponować się z kolorem elewacji domu czy chodników. Zwykle uzyskuje się taki efekty z donicami betonowymi czy kamiennymi, które są odporne na zmienne warunki atmosferyczne.

Oczywiście oprócz takich całorocznych, możemy również w sezonie letnim wzbogacić otoczenie o rośliny sezonowe i wykorzystać do tego celu donice ozdobne wykonane z ceramiki czy drewna, pamiętajmy jednak, żeby komponowały się z resztą dodatków.

Jakie rośliny do donic dekoracyjnych?

Musimy przede wszystkim wziąć po uwagę własne preferencje

i możliwości. Niektóre rośliny wymagają szczególnych warunków, inne wystarczy systematycznie podlewać. Jeśli więc nie mamy czasu na zajmowanie się roślinami i nie możemy poświęcić im odpowiednio dobrych warunków do wzrostu, to wybierzmy takie najmniej wymagające. W tym wypadku możemy również posiłkować się sztucznymi, ale to już naprawdę ostateczność.

W domu możemy pozwolić sobie na wyjątkowo ozdobne egzemplarze lub klasykę, która zawsze się sprawdzi jak fikusy, draceny czy paprocie. Na zewnątrz w dużych i efektownych donicach dekoracyjnych możemy posadzić miniaturowe świerki i iglaki, które będą pięknie się prezentowały przez cały rok.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://barokko.pl/pol_n_Donice-179.html.

Author

Comments are closed.

narożnik technorattan komplety rattanowe na taras szezlong technorattan