Duża kuchnia stawia przed nami ogromne pole do popisu. Jeden nieostrożny krok, jeden zły pomysł i całość stanie się miejscem, gdzie wcale nie będziemy chcieli przebywać. Praca w takim miejscu może stać się dla nas męcząca. Jak urządzić dużą kuchnię?

Wyspa na środku

Kuchnia o wielkiej powierzchni sprawia, że na samym środku stanąć może coraz popularniejsza wyspa. Jest to idealna propozycja dla wszystkich miłośników gotowania. Dodatkowym atutem wyspy kuchennej jest to, że dzięki temu zyskujemy więcej miejsca do pracy, jak również do…wypicia kawy. Przy czym, jeżeli nie przypilnujemy tej przestrzeni w odpowiedni sposób, to może się okazać, że jest to miejsce, gdzie robi się coraz większy bałagan. Jeżeli mamy takie marzenie, aby w naszej kuchni znalazła się wyspa kuchenna – postarajmy się je zrealizować. Uważajmy jednak na to, aby samodzielnie nie dać się złapać w “pułapki” kuchenne, które utrudniają nam w przyszłości pracę.

Kuchnia ze strefami

Tak, duża przestrzeń pozwala na zrealizowanie nawet najbardziej szalonych pomysłów. Przy czym nie można zapominać, że i tak powinna całość pomieszczenia kuchennego zostać podzielona na poszczególne strefy. Pierwsza z nich to strefa zapasów. Zaraz za nią powinna zostać umiejscowiona strefa zmywania ze zlewozmywakiem i ewentualnie zmywarką. Strefa przygotowania posiłków jest następna w kolejności. Płynnym ruchem powinna ona przechodzić w strefę gotowania, gdzie następuje ewentualna obróbka termiczna wszystkich potraw, jakie mamy zamiar podać. 

Author

Comments are closed.

https://beesafe.pl/porady/rejestracja-samochodu-poza-miejscem-zameldowania/ https://pandeo.pl/wykreuj-wygodne-wnetrze-i-przestrzen-wypoczynkowa/ Białe meble kuchenne z połyskiem