Konie uwielbiają dedykowane dla nich smakołyki – to miła odmiana po codziennej paszy oraz możliwość wyuczenia w zwierzęciu konkretnych nawyków. Niestety, nieprzemyślane podawanie smakołyków zwierzęciu może skutkować jego złym zachowaniem i domaganiem się nagród bez powodu. Jak podawać przysmaki koniom w sposób przemyślany?

Jak podawać przysmaki koniom – smaczki jako nagroda

Jak podawać przysmaki koniom? Przede wszystkim  warto ustalić, że przysmaki mają być zawsze nagrodą – może być to nagroda za dobrze wykonany manewr czy trening. Treningi i wspólna nauka aktywizują konia, sprawiają, że znacznie chętniej współpracuje on z daną osobą. Warto tę relacje wzmocnić poprzez nagradzanie konia za każde, dobrze wykonane zadanie.

Zastanawiając się, jak podawać przysmaki koniom, warto pamiętać, że smakołyki zawsze podajemy na otwartej, wyciągniętej dłoni. Jeśli zaczniemy podawać smakołyki blisko ciała, może to prowokować konia do przeszukiwania naszych kieszeni. Takie zachowanie z czasem staje się uciążliwe i problematyczne. Warto również kontrolować chowanie dłoni do kieszeni – koń szybko zorientuje się, że to właśnie tam ukryte są smakołyki. Jeśli zauważy, że często trzymamy ręce w kieszeni może stawać się rozproszony i domagać się smaczków. Niezwykle ważne jest też nauczenie konia, aby spokojnie podbierał przysmaki. Jeśli koń nadmiernie się ekscytuje, zamykamy dłoń i czekamy, aż zwierzę się uspokoi.

Wysokiej jakości przysmaki dla koni

Kiedy wiemy już, jak podawać przysmaki koniom, warto pamiętać, że przysmaki te powinny być nie tylko smaczne, ale również wartościowe pod względem odżywczym. Najlepsze okażą się klasyczne warzywa i owoce, ale też gotowe mieszanki z dobrym składem. Wybierajmy produkty pełne witamin i składników odżywczych.

 

Author

Comments are closed.

zobacz wiecej ncjapiekna.com.pl am-project.org