Wybór rodzaju nośnika treści marketingowych nie należy do najłatwiejszych decyzji tym bardziej, że od jego formy będzie w znacznym stopniu zależała skuteczność reklamy. Wyboru konkretnego rodzaj standu nie ułatwia wszechobecny rozkwit branży zajmującej się dystrybucją różnego rodzaju akcesoriów marketingowych. Co zrobić by nie pogubić się w gąszczu ofert?

Standy reklamowe zewnętrzne czy wewnętrzne?

Po pierwsze, należy możliwie zawęzić poszukiwania poprzez dokładne określenie swoich potrzeb. Jednym z pierwszych rozstrzygnięć niech będzie kwestia umiejscowienia standu. Czy będzie on postawiony na zewnątrz czy też wewnątrz budynku? Odpowiedź na to pytanie jest związana z rolą jaką ma pełnić stand. Przyjęło się, że standy wewnętrzne są używane na wystawach i targach bądź też stanowią nośnik reklamy stojący w pobliżu siedziby firmy. Natomiast standy reklamowe zewnętrzne nadają się idealnie do ekspansji marketingowej w przestrzeni publicznej.

Mały czy duży – jaki stand wybrać?

Kolejną sprawą jest wielkość nośnika reklamy. Kluczową kwestią będzie tutaj odległość z jakiej odbiorca będzie zapoznawał się z treścią na standzie. Biorąc pod uwagę ten fakt można uznać, że standy reklamowe zewnętrzne powinny być raczej większych rozmiarów, podczas gdy standy wewnętrzne mogą być nieco mniejsze. Dodatkowym elementem wartym rozważenia jest ilość treści, którą będzie prezentował stand. W przypadku bardzo obszernych treści marketingowych wybór większego standu będzie uzasadniony.

Najtrudniejszy etap – kształt, kolor, forma

Po kilku, ważniejszych rozstrzygnięciach przychodzi moment najtrudniejszych wyborów. Oferująca multum różnych kształtów i modeli branża reklamowa stwarza ogromne pole dla inwencji twórczej i wyobraźni marketingowej. Do najciekawszych propozycji na rynku należy z pewnością zaliczyć standy w formie fotościanki, które zachęcają odbiorców treści reklamowej do, niejako, wstąpienia w samą reklamę. Co więcej, są podłożem do wielu pozytywnych emocji i kreują wspomnienia związane z marką, utrwalone na fotografii. Inną, oryginalną formą reklamy są standy reklamowe w kształcie wieży z kostek. Ich przykuwający uwagę kształt zmusza wręcz do podejścia bliżej i przyjrzenia się każdemu z klocków. Tego typu nośnik przyda się idealnie do prezentacji dużej ilości zróżnicowanej treści. Każda z kostek może posłużyć do umieszczenia innych informacji. Kolorowe kształty i różne formy standów są świetnym rozwiązaniem pozwalającym na wyróżnienie reklamy spośród wielu, konkurencyjnych materiałów reklamowych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Standy reklamowe.

Author

Comments are closed.

https://beesafe.pl/porady/sprzedaz-samochodu-wspolwlascicielowi/ ix.pl https://beesafe.pl/porady/samochod-do-20-tys/