Co prawda na naszym blogu wspominaliśmy już o projekcie  logo dla pizzerii, jednak dziś pójdziemy o krok dalej, nie zamykając się w stricte pizzowym menu. Tam gdzie pizza, tam najczęściej, choć kilka włoskich dań, równocześnie, tam gdzie włoskie dania, tam często i jakaś pizza się znajdzie. Stąd popatrzmy nieco szerzej na temat. Jak stworzyć logo dla włoskiej knajpy? Oto kilka wskazówek.

Znak graficzny w logo dla pizzerii i włoskiej restauracji.

Czym wyróżnić włoską knajpkę? Poza wyśmienitym menu oczywiście odpowiednim tworzeniem marki. A jak marka to na pierwszy rzut idzie dobre logo. Sygnet w logo pizzerii lub włoskiej restauracji chcącej nawiązywać do charakterystycznych dla Italii smaków, musi wiązać się albo z symbolem najbardziej popularnego menu, albo z włoską symboliką ogólnie. W przypadku pierwszej opcji, można pokusić się o ciekawe, a nawet ikonograficzne przedstawienie pizzy czy spaghetti. Można zrobić to ładnie, schludnie, ciekawie a przy okazji także bardzo czytelnie. Uproszczona do granic możliwości grafika pizzy jest dobra, ale wtedy pamiętajmy, że jeżeli serwujemy inne włoskie potrawy może być myląca, a klienci jednak głównie będą pojawiać się z zamiarem zjedzenia dobrej pizzy.

Inne pomysły na ciekawe logo dla pizzerii i włoskiej knajpy w jednym, to typowe symbole odnoszące się do Włoch, jako państwa na mapie świata. Czemu podkreślamy tę mapę? Bo na pierwszy ogień może pójść ciekawy projekt logo zawierający w sobie wyjątkowo charakterystyczny włoski but, czyli kształt samej Italii. Kolejne możliwości dają takie typowo włoskie akcenty, jak na przykład wąsy, które często przypisuje się włoskim kucharzom, a także wenecka gondola. Oczywiście jest tego dużo więcej, wystarczy nieco kreatywności.

Logotyp w logo dla pizzerii i włoskiej knajpy.

Tak naprawdę wszystkie podane powyżej pomysły na sygnet doskonale sprawdzą się także jako element logotypu. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzić i nie dodawać do nazwy firmy wszystkiego, co przyjdzie nam do głowy. Mały, prosty w odbiorze akcent przy nazwie może sprawić, że wszystko będzie jasne, czytelne, a jednocześnie schludne i miłe dla oka.

Typografia w logo dla pizzerii i restauracji z włoskim menu.

Sama w sobie typografia w logo dla tego rodzaju działalności jest bardzo płynnym aspektem, który należy rozpatrywać pod stricte konkretną działalność, a nie jako całość branży. Gdy nawiążemy w logo dla pizzerii i włoskiej restauracji do Wenecji, font w typie pisma odręcznego może skojarzyć się z wodą. Z kolei w przypadku mocnych wyraźnych, ale symbolicznych grafik, warto nie psuć ich charakteru i postawić na twarde i zdecydowane formy.

Kolorystyka w logo dla pizzerii i włoskiej knajpy.

Włochy i kolorystyka najczęściej oznacza kolory wykorzystywane we włoskiej fladze. Jednak wcale to nie jest to jedyne rozwiązanie. Przede wszystkim sprawdzą się w nim mocne kolory, takie jak na przykład przywodząca na myśl dynamikę, ale i gorąco czerwień, czerń dla mocnych akcentów, czy brązy dające poczucie ciepła.

Author

Comments are closed.