Aby wykorzystać potencjał przydomowego ogrodu, niezbędne okażą się meble ogrodowe – duży zestaw może składać się z sofy, fotela, stolika kawowego. Możliwości jest naprawdę wiele. Jakie meble wybrać, by cieszyć się ich wysoką jakością? Które z oferowanych kompletów wpisują się w najnowsze trendy?

Rattanowe meble ogrodowe – duży zestaw do aranżacji klasycznej

Meble rattanowe odznaczają się elegancją i niepowtarzalnym stylem – wynika to z faktu, że są one ręcznie wyplatane, przez co każdy element posiada unikatowy wygląd. Obecnie meble rattanowe tworzone są z rattanu pozyskiwanego z plantacji o zrównoważonym rozwoju. Oznacza to, że wyrób mebli nie zagraża środowisku naturalnemu. Kolekcje rattanowe to przede wszystkim eleganckie sofy dwuosobowe oraz obszerne fotele. Klasyczna linia sprawia, że meble te wspaniale prezentować się będą w aranżacjach angielskich czy prowansalskich. Uzupełnieniem dla mebli mogą być rattanowe lampiony oraz pufy. Wiele osób zastanawia się, jak chronić takie meble ogrodowe – duży zestawwymagać będzie przechowywania w przewiewnym i suchym miejscu w czasie zimy. Dobrym rozwiązaniem może być też wykorzystanie pokrowców ogrodowych.

Technorattanowe meble ogrodowe – duży zestaw wypoczynkowy

Alternatywą dla naturalnego rattanu są meble technorattanowe. Nowoczesne komplety tego typu są chętnie wykorzystywane zarówno w domach prywatnych, jak i restauracjach czy hotelach. Meble takie odznaczają się wysoką odpornością na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne, jak również na zmienne warunki atmosferyczne. Atutem jest również duży wybór kolorów, dzięki czemu meble można idealnie dopasować do istniejącej już aranżacji. W kolekcjach technorattanowych znaleźć można obszerne sofy, leżanki ogrodowe, fotele i krzesła, klasyczne stoliki kawowe i stoły jadalniane.

Author

Comments are closed.

Industrialna dębowa konsola do przedpokoju w stylu loft sittotheleft.org lonypodroznik.pl