Metoda hybrydowa zdobienia paznokci to obecnie bardzo popularny sposób zdobienia paznokci. Polega ona na nałożeniu na płytkę paznokcia specjalnego lakieru i elastycznego żelu. Hybrydy gwarantują trwałość manicure na kilkanaście dni, a przy tym nie niszczą ani nie odbarwiają płytki paznokcia. Kolor jest wyraźny, zachowany jest również blask.

Jak wykonać manicure hybrydowy?

Pierwszym krokiem w metodzie hybrydowej zdobienia paznokci będzie opiłowanie płytek blokiem polerskim, a następnie odtłuszczenie ich specjalnym płynem. Specjalnym urządzeniem odsuwa się także skórki. Następnie na każdy paznokieć nakłada się przezroczystą bazę i utwardza się je pod lampą UV. Zabieg należy powtórzyć. Na tak przygotowaną płytkę paznokcia nakłada się lakier i ponownie utwardza się pod specjalną lampą. Każdą z rąk maluje się dwa razy, tyle samo wkłada się pod lampę. Na zakończenie w ręce i w skórki wciera się oliwkę, aby je natłuścić.

Jakie są metody hybrydowego zdobienia paznokci?

Metod ozdobienia paznokci hybrydowych jest wiele. Metoda hybrydowa zdobienia paznokci to np. ombre, gradient, czyli sposób cieniowania kolorów za pomocą specjalnej gąbeczki, albo pacynki.Pierwsza metoda zrobienia ombre to pomalowanie bazą na biało, potem cieniowanie innymi kolorami za pomocą gąbeczki, w formie pasków.Inna metodą jest tzw. metoda one stroke, która jest najbardziej popularna wśród kobiet. Metoda ta polega na użyciu farbek akrylowych i pędzelków, które mają odmienne rozmiary i włosie. Dzięki temu można stworzyć przeróżne wzory, a jakie to już zależy od fantazji osoby wykonującej manicure.Innym sposobem jest zdobienie magnetyczne, przy którym wykorzystuje się specjalne magnetyczne lakiery z dołączonymi magnesikami, dzięki którym można wykonać odpowiednie wzory. Po nałożeniu lakieru na paznokcie magnesy układa się w określonym kierunku, tak aby powstały wzorki.

Jak usunąć lakier hybrydowy?

Lakiery hybrydowe domowym sposobem można usunąć za pomocą silnego acetonu. Nasączone waciki owija się wokół paznokcia i owija folią aluminiową na kilkanaście minut. W tym czasie lakier rozpuszcza się, a resztę usunąć można pilnikiem. Natomiast w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych lakier ten usunąć można za pomocą frezarki.Manicure hybrydowy jest to jedna z najlepszych metod stylizacji paznokci, która zyskuje sobie coraz więcej zwolenniczek. Coraz więcej kobiet wykonuje go obecnie samodzielnie w domu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Hybrydy na paznokcie.

Author

Comments are closed.