W mieszkaniach blokowych każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Aby znaleźć dodatkową przestrzeń do przechowywania, warto wykorzystać szafy na wymiar. Nowoczesne szafy na wymiar to propozycja chętnie wykorzystywana w różnych przestrzeniach, zarówno prywatnych, jak i publicznych. Szafy na wymiar zmienią odbiór przestrzeni i pozwolą cieszyć się niebanalnym meblem.

Szafy na wymiar i ich zalety

Szafy na wymiar to meble, które pozwalają na wykorzystanie pełnego potencjału danego wnętrza – mówią specjaliści marki Rega Meble z Bielska-Białej, marki tworzącej meble na zamówienie. Szafy takie tworzone są od początku do końca zgodnie z zamówieniem klienta, odpowiadają więc one idealnie danym potrzebom. Szafy na zamówienie pozwolą na zagospodarowanie niepraktycznych wnęk, tworząc dodatkową przestrzeń do przechowywania. Atutem jest możliwość zabudowania szafy na wymiar aż po sam sufit – rozwiązanie to stosowane jest chętnie w niewielkich mieszkaniach. Decydując się na szafy na zamówienie, możliwe jest dopasowanie tego mebla do już istniejącej aranżacji. Mebel może być też autorskim pomysłem klienta, dzięki czemu będzie się on cieszył unikatowym dodatkiem we wnętrzu.

Jak tworzone są szafy na wymiar?

Pierwszym etapem tworzenia szafy na wymiar jest wykonanie pomiarów miejsca, gdzie szafa ma stanąć. Kolejno architekt wraz z klientem ustalają, jak ma wyglądać wnętrze szafy, jak mają otwierać się jej drzwi. Klient wybiera ustawienie i ilość półek, szafek, ale też osadzenie drążka i jego długość. Szafa może posiadać też przegródki do przechowywania sprzętów domowych, np. żelazka.  Jednym z najważniejszych etapów jest również wybór materiałów – klient ma do wyboru klasyczne płyty meblowe lakierowane, laminowane, płyty fornirowane, ale też lite drewno. Szafa może być również uzupełniona o panele dekoracyjne, jak również o lustra.

Author

Comments are closed.

ozrodlo.com.pl bradforddesign.com zobacz