Ilość spraw rozwodowych toczonych przed polskimi sądami jest olbrzymia – liczba ta jest tak duża, że często na kolejne rozprawy trzeba czekać miesiącami. Jak w praktyce wygląda kwestia rozwodu? Czy do takiej sprawy można się przygotować? Czy konieczne jest zatrudnienie adwokata?

Ile trwa sprawa rozwodowa i czy można ją przyspieszyć?

Sprawy rozwodowe mogą ciągnąc się miesiącami czy nawet latami – warto więc odpowiednio przygotować się do rozprawy rozwodowej. Jedną z rekomendowanych metod jest współpraca z małżonkiem – chęć dojścia do porozumienia oraz wspólne cele (np. zapewnieni dobrego buty potomstwu) z pewnością będą dobrze odebrane przez sąd. Pomocne mogą okazać się również mediacje, prowadzone przez doświadczonego mediatora. Więcej o sprawach rozwodowych pisze kancelaria adwokat-katowice.pl.

Kiedy warto zatrudnić adwokata do sprawy rozwodowej?

Wiele osób przygotowujących się do własne sprawy rozwodowej zastanawia się, czy warto zatrudnić adwokata. Jeśli sprawa nie jest skomplikowana, i małżonkowie posiadali rozdzielność majątkową oraz nie doczekali się potomstwa, rozwód można uzyskać względnie szybko. Z pewnością pomoże współpraca małżonków oraz ich dobre, wzajemne kontakty. Komplikacje pojawiają się, kiedy w grę wchodzi dobro małoletnich dzieci – dla sądu priorytetem będzie zapewnienie im opieki i bezpieczeństwa. Podstawą będzie więc wyznaczenie głównego opiekuna, nierzadko również zasądzenie alimentów na dziecko. Kolejną kwestią jest nagromadzony przez małżonków majątek. W jego podziale pomóc może mediator, co znacząco ułatwia działanie sądu i może znacznie skrócić proces rozwodowy. Kiedy sprawa rozwodowa jest skomplikowana warto rozważyć zatrudnienie adwokata – nie tylko będzie on bronić naszego dobrego imienia, ale też odwiedzie nas przed podejmowaniem kroków, które mogą pogorszyć naszą sytuację.

Author

Comments are closed.

podświetlane doniczki donice ogrodowe zewnętrzne kamienna kora