Ilość spraw rozwodowych toczonych przed polskimi sądami jest olbrzymia – liczba ta jest tak duża, że często na kolejne rozprawy trzeba czekać miesiącami. Jak w praktyce wygląda kwestia rozwodu? Czy do takiej sprawy można się przygotować? Czy konieczne jest zatrudnienie adwokata?

Ile trwa sprawa rozwodowa i czy można ją przyspieszyć?

Sprawy rozwodowe mogą ciągnąc się miesiącami czy nawet latami – warto więc odpowiednio przygotować się do rozprawy rozwodowej. Jedną z rekomendowanych metod jest współpraca z małżonkiem – chęć dojścia do porozumienia oraz wspólne cele (np. zapewnieni dobrego buty potomstwu) z pewnością będą dobrze odebrane przez sąd. Pomocne mogą okazać się również mediacje, prowadzone przez doświadczonego mediatora. Więcej o sprawach rozwodowych pisze kancelaria adwokat-katowice.pl.

Kiedy warto zatrudnić adwokata do sprawy rozwodowej?

Wiele osób przygotowujących się do własne sprawy rozwodowej zastanawia się, czy warto zatrudnić adwokata. Jeśli sprawa nie jest skomplikowana, i małżonkowie posiadali rozdzielność majątkową oraz nie doczekali się potomstwa, rozwód można uzyskać względnie szybko. Z pewnością pomoże współpraca małżonków oraz ich dobre, wzajemne kontakty. Komplikacje pojawiają się, kiedy w grę wchodzi dobro małoletnich dzieci – dla sądu priorytetem będzie zapewnienie im opieki i bezpieczeństwa. Podstawą będzie więc wyznaczenie głównego opiekuna, nierzadko również zasądzenie alimentów na dziecko. Kolejną kwestią jest nagromadzony przez małżonków majątek. W jego podziale pomóc może mediator, co znacząco ułatwia działanie sądu i może znacznie skrócić proces rozwodowy. Kiedy sprawa rozwodowa jest skomplikowana warto rozważyć zatrudnienie adwokata – nie tylko będzie on bronić naszego dobrego imienia, ale też odwiedzie nas przed podejmowaniem kroków, które mogą pogorszyć naszą sytuację.

Author

Comments are closed.