Jeździectwo jest rozwijającym, ale również wymagającym sportem. Każda osoba uprawiającą tę dyscyplinę powinna dbać o bezpieczeństwo i komfort. Ważne jest, aby mieć na uwadze nie tylko swoje dobro, ale również dobro zwierzęcia. Jakie podstawowe artykuły dla koni oferuje każdy dobry sklep jeździecki? Sprawdź!

Siodło i spółka – odwiedzamy sklep jeździecki

Dobrze wyposażony sklep jeździecki oferuje szeroki wybór produktów zaprojektowanych z myślą o koniach. Najważniejszym elementem wyposażenia zwierzęcia jest siodło.  To, jaki model będzie odpowiedni w Twoim przypadku, zależy od wielu czynników, przede wszystkim budowy anatomicznej konia, wagi i wzrostu jeźdźca oraz przeznaczenia. Siodła dzielą się na kilka typów. Wyróżniamy między innymi siodła ogólnoużytkowe, skokowe, ujeżdżeniowe, wyścigowe, westernowe, przeznaczone do polowań, siodła damskie i bezterlicowe. Pod siodło zakłada się czaprak wykonany z miękkiego materiału zapobiegającego powstawaniu odparzeń. Do siodła z dwóch stron przypięty jest popręg, czyli szeroki pas, dzięki któremu siedzisko nie przesuwa się podczas jazdy.

Ponadto, w podstawowym zestawie jeździeckim nie może zabraknąć strzemion umożliwiających  swobodne wejście na konia i stabilne utrzymanie się w siodle. Z kolei kierowanie koniem umożliwia ogłowie z przypiętymi do niego wodzami. 

Dobry sklep jeździecki? Poznaj wybór profesjonalistów

Pamiętaj o tym, że źle dobrany osprzęt może stać się dla konia źródłem dyskomfortu i bólu, krępować jego ruchy czy powodować otarcia. Sklep jeździecki Equishop oferuje szeroki wybór wysokiej klasy akcesoriów dla koni oraz jeźdźców. Profesjonalni doradcy pomogą Ci skompletować niezbędnik, dzięki któremu każda przejażdżka będzie bezpieczna, komfortowa i przyjemna nie tylko dla Ciebie, ale również Twojego konia. 

Author

Comments are closed.