Tak jak w tytule, stół tarasowy drewniany budzi ogromne zainteresowanie wśród osób, które chcą znaleźć wygodne wyposażenie do ogrodu. Chociażby dlatego, że można ustawić go wszędzie – począwszy od trawy, kamienne płytki, po drewniany taras, specjalnie wybudowany.

Harmonia z naturą

Decydując się na całą aranżację tarasu, człowiek dąży do tego, aby doprowadzić do harmonii z naturą. Chodzi tu nie tylko o modę, ale także sam komfort psychiczny. Stół tarasowy drewniany idealnie komponuje się z otoczeniem, stanowiąc jednolitą całość, która pozwoli także na lepszy odpoczynek w takiej przestrzeni. Tego typu mebel ogrodowy to jedna z najbardziej uniwersalnych propozycji, którą można użyć przy tarasach urządzonych w stylu klasycznym, jak również minimalistycznym. Dostępne są drewniane stoły zdobione, jak również te wyróżniające się prostą linią.

Stół tarasowy drewniany – z jakiego rodzaju drewna?

Z jakiego drewna powinien zostać wykonany stół, aby móc cieszyć się jego wysoką jakością? Polecane są te stoły, które wykonane są z drewna egzotycznego. Dlaczego? Ponieważ cechują się one wysoką zawartością substancji oleistych. W naszym kraju najbardziej znane jest drewno teakowe, które służy także do wykonywania mebli do domów. Nieco gorsze, ale także dobre, jest drewno krajowe. Tutaj należałoby wymienić takie gatunki, jak dąb i orzech. To chyba dwie najpopularniejsze propozycje. Aczkolwiek wydaje się, że równie ciekawe jest drewno sosnowe. Warto również spojrzeć na stoły, jakie wykonane są z drewna świerkowego. 

Author

Comments are closed.