Znaczna część osób szukających używanej „osobówki” w dobrym stanie decyduje się na kupno pojazdu za granicą. Samochody sprzedawane przez Niemców, Francuzów czy Szwajcarów są stosunkowo tanie, dobrze utrzymane, mają niskie przebiegi. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej procesowi kupna auta w Szwajcarii znajdującej się poza UE. Jak sprowadzić samochód ze Szwajcarii? Sprawdź!

Samochód ze Szwajcarii: początek poszukiwań

Każda osoba planująca nabyć samochód ze Szwajcarii może samodzielnie zająć się poszukiwaniami na tamtejszym rynku lub skorzystać z usług firm specjalizujących się w sprowadzaniu aut zza granicy. W pierwszym przypadku warto skorzystać ze szwajcarskich stron z ogłoszeniami motoryzacyjnymi. Mniej skomplikowaną i pracochłonną (ale również nieco droższą) opcją będzie kupno sprowadzonego już auta w salonie oferującym zagraniczne pojazdy.

Miej pewność, że wybierasz sprawdzony pojazd

Zanim podpiszesz umowę, poproś sprzedawcę o wszystkie dokumenty samochodu i potwierdzenie pozytywnego przejścia badań technicznych. W Szwajcarii samochody są bardzo dokładnie sprawdzane, pod warunkiem, że nie jest to badanie eksportowe. W drugim przypadku testy są pobieżne, a szwajcarska stacja gwarantuje dojazd auta do granic. Niestety, w przypadku sprowadzonego samochodu nie masz możliwości sprawdzenia go po numerze VIN (w bazie znajdują się jedynie zarejestrowane w Polsce samochody).

Wymagane dokumenty

Pamiętaj o tym,  że samodzielne sprowadzenie samochodu po Polski wymaga dopełnienia wielu formalności. Musisz zadbać o czasową rejestrację, uregulowanie wymaganych opłat, tłumaczenia dokumentów, kupno krótkoterminowego OC. Ponadto, w ciągu 30 dni od zakupu auta musisz opłacić akcyzę.

Author

Comments are closed.

https://beesafe.pl/porady/sprzedaz-samochodu-wspolwlascicielowi/ Stolik pomocniczy do kanapy loft rs-gisor.org