Posiadaczy własnych samochodów trudno przekonać o możliwości alternatyw i poruszaniu się środkami komunikacji miejskiej, szczególnie w dużych miastach. Własne auto to olbrzymia wygoda i swoboda, możliwość bezpośredniego przemieszczania się z jednego do drugiego punktu. Posiadacze samochodów muszą jednak wiedzieć też, że są oni zobowiązani do zakupu ubezpieczenia. Jakiego?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej – czym jest?

Ubezpieczenie OC to jedno z obowiązkowych ubezpieczeń dotyczących konkretnych osób – w tym wypadku chodzi tu o posiadaczy pojazdów mechanicznych: samochodów, ale również quadów, motocykli, busów, ciągników. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej pozwala na pokrycie wszelkich strat wyrządzonych przez nas na drodze – jazda bez ważnego ubezpieczenia OC naraża nas na olbrzymie traty finansowe oraz mandaty. Ubezpieczenie OC kupowane jest na rok – po tym czasie konieczne jest zakupienie kolejnej polisy na kolejny rok. Ważne, aby polisy zachowywały ciągłość – możemy mieć wtedy pewność, że jesteśmy chronieni w razie kolizji. Gdzie znajdziemy najtańsze OC?

Jak wyliczana jest składka OC?

Warto wiedzieć, że wysokość składki OC jest zmienna i zależy od licznych czynników. Jednym z podstawowych jest oczywiście nasz wiek oraz to, jak długo jesteśmy kierowcami. Na spadek składki OC wpływa bezsprzecznie fakt bezkolizyjnej jazdy. Cena składki OC wynika również z wieku i marki naszego samochodu oraz jego przebiegu oraz wielkości silnika. 

Warto wiedzieć, że ubezpieczenie OC kupimy nie tylko w biurach ubezpieczeniowych, ale też… bez wychodzenia z domu. Dzisiaj możliwy jest zakup ubezpieczenia OC przez Internet. Firmy ubezpieczeniowe zaproponują nam atrakcyjne ceny ubezpieczenia, a wszystko to bez konieczności tracenia czasu na dojazdy, korki. 

Author

Comments are closed.