O perfumach mówi się, że jest to nasza druga skóra, z pewnością chcemy aby ładny zapach towarzyszył nam na co dzień, kobiety często używają różnego rodzaju perfum w zależności od okazji.

Naturalnie często spryskujemy się perfumami na co dzień, do pracy, warto pamiętać aby nie były to perfumy zbyt intensywne, w tym przypadku dobrze sprawdzają się nuty cytrusowe, kwiatowe. Każda kobieta ma kilka rodzajów perfum, które można stosować w zależności od okazji, ale także w zależności od pory roku. W lecie dobrze sprawdzą się lżejsze zapachy, zimą oraz w okresie jesiennym możemy nosić zapachy bardziej intensywne, nuty drzewne, ziemne, orientalne.

Co powinniśmy wiedzieć wybierając perfumy?

Przeglądając zapachy w perfumerii możemy zauważyć duże różnice cenowe na takich samych rodzajach zapachów. Dostępne są perfumy, wody perfumowane, wody kolońskie, wszystkie te zapachy charakteryzuje inna zawartość olejków zapachowych, przy czym perfumy są oczywiście najbardziej intensywne. Dzięki temu możemy dobrać odpowiedni zapach, który będzie ulatniał się przez określoną ilość czasu. Nie zawsze najbardziej intensywny zapach jest dobrym pomysłem, zwłaszcza na co dzień w pracy. Dlatego też warto porównać ceny, możemy sprawdzić trwałość poszczególnych modeli, wybrać opcję najbardziej korzystną dla nas. W przypadku perfum warto zwracać uwagę na skład. Perfumy posiadają różne nuty zapachowe, może być to przykładowo nuta cytrusowa, która jest bardzo popularna w przypadku różnych perfum. Możemy wyczuć tutaj takie zapachy jakie cytryna, pomarańcza, limonka, nuta cytrusowa z pewnością jest kojarzona z ożywieniem, dlatego też perfumy zawierające cytrusy dobrze sprawdzą się w okresie letnim. Dodatkowo znajdziemy także wiele perfum posiadających nuty kwiatowe, możemy znaleźć tutaj przykładowo zapach płatków róż. Bardzo ciekawe są nuty orientalne, możemy wyczuć tutaj przykładowo przyprawy, wiele interesujących zapachów, które spotkamy na Bliskim Wschodzie. Oczywiście dobre perfumy będą odpowiednią mieszanką różnych nut zapachowych, które tworzą wyjątkowy zapach. W przypadku perfum kobiecych bardzo popularnym zapachem jest beyonce heat, jest to zapach stworzony przez znaną piosenkarkę, z pewnością bardzo charakterystyczną częścią będzie zapach wanilii, magnolii, migdałów. Oczywiście znajdziemy tutaj także zapachy nieco kontrastujące, takie jak drzewo, bursztyn. Naturalnie jest to zapach, który wybiera wiele kobiet na całym świecie. Perfumy zamknięte są w charakterystycznym flakonie przypominającym styl antyczny.

Author

Comments are closed.