Zieleń w przestrzeni wypoczynkowej nie tylko wpływa na poziom naszego relaksu, ale też zmienia całkowicie odbiór otoczenia. Donice na tarasie możemy wypełnić ulubionymi kwiatami kwitnącymi w okresie lata, ale również tujami, dzięki czemu stworzymy zielony mur ogradzający nas przed spojrzeniami sąsiadów czy przechodniów. Jakie donice na tarasie zaproponują nam sami producenci?

Donice na tarasie – jakie tworzywa są wykorzystywane?

Donice na tarasie zmieniają przestrzeń – nie ma co do tego wątpliwości. Nowoczesne donice na tarasie tworzone są z trwałych materiałów, zabezpieczonych przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Donice na tarasie wykonywane są przede wszystkim z technorattanu – materiał ten jest doskonale znany w Polsce, a jego wysoka trwałość sprawia, że takie elementy będą cieszyć nasze oczy przez szereg lat. Technorattan jest materiałem niechłonącym wilgoci czy brudu – nieporowata powierzchnia sprawia, że czyszczenie takiego elementu jest niezwykle proste. Niska waga doniczek technorattanowych wynika przede wszystkim z zastosowania wysokiej jakości stelaża aluminiowego. Stelaż taki malowany jest proszkowo, przez co nie jest podatny na działanie wilgoci czy na rdzę.

Donice na tarasie – doniczki cementowe

Ciekawą propozycją na nietuzinkowe urozmaicenie przestrzeni wypoczynkowej są donice na tarasie wykonane z cementu. Cement jest idealnym materiałem na taras – wzmocniona struktura tego tworzywa świetnie sprawdza się na zewnątrz, nie jest podatna na działanie wilgoci, odkształcenia, zarysowania. Donice na tarasie wykonane z cementy posiadają odpowiednią masę do tego, aby osadzać w nich miniaturowe tuje czy krzewy – to świetny sposób na zaprojektowanie żywej przegrody, która ochroni nas przed spojrzeniami naszych sąsiadów.

Author

Comments are closed.

technorattan zestaw ogrodowy luksusowe meble na taras technorattan kanapa