Liposukcja laserowa polega na usunięciu komórek tłuszczowych, które nie są w stanie się już zregenerować. Sprawdź, jak utrzymać efekty liposukcji.

Czy liposukcja laserowa daje trwałe efekty?

Liposukcja laserowa umożliwia trwałą redukcję tkanki tłuszczowej. Nie oznacza to jednak, że po odessaniu tłuszczu nasze ciało pozostanie szczupłe bez żadnych starań. Liposukcja laserowa nie zapobiega bowiem rozrostowi tłuszczu w innych miejscach na ciele. Dlatego bardzo ważne jest utrzymywanie zdrowego stylu życia po zabiegu. Dowiedz się więcej na temat efektów liposukcji laserowej.

Na czym polega liposukcja laserowa?

Jak wyjaśniają eksperci z Kliniki Miracki w Krakowie, liposukcja to zabieg chirurgiczny, który polega na odessaniu podskórnej tkanki tłuszczowej. Procedura wykonywana jest przy pomocy specjalnej pompy ssącej. Istotnym elementem tego zabiegu jest sam laser – służy on do rozbijania tkanki tłuszczowej i oddzielenia jej od pozostałych tkanek. Zastosowanie technologii laserowej pozwoliło też zmniejszyć inwazyjność zabiegu i skrócić czas rekonwalescencji. Nadal jednak jest to poważna operacja, która wymaga odpowiedniego przygotowania oraz wykluczenia przeciwwskazań.

Liposukcja laserowa wykonywana jest przez chirurga w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Najpierw, przez niewielkie nacięcia w skórze, podawane są środki znieczulające. Po upływie około 20 minut w te same nacięcia wprowadzana jest sonda z laserem, który rozbija tkankę tłuszczową do stanu półpłynnego, dzięki czemu możliwe jest jej łatwe i bezpieczne usunięcie, bez naruszania nerwów czy naczyń krwionośnych.

Bezpośrednio po liposukcji pojawia się obrzęk w miejscu zabiegowym i utrzymuje się od kilku do kilkunastu dni. Po zabiegu konieczne jest przestrzeganie zaleceń lekarza i noszenie ubranka uciskowego przez około miesiąc – jest to niezbędne dla prawidłowego wymodelowania ciała po usunięciu tkanki tłuszczowej. Pełne efekty pojawiają się po około trzech miesiącach.

Czy liposukcja laserowa usuwa tłuszcz na zawsze?

Liposukcja laserowa pozwala na usunięcie znacznych depozytów tkanki tłuszczowej. Widocznie wyszczupla talię, zmniejszając jej obwód nawet o kilkanaście centymetrów. Zabieg ten można zastosować nawet w okolicach twarzy i szyi – w celu redukcji podwójnego podbródka i tzw. chomików (opadających policzków).

Efekty odsysania tłuszczu są trwałe. Raz usunięte komórki tłuszczowe nie są w stanie się odtworzyć, ale te, które pozostały w organizmie mogą się powiększyć. Ponieważ komórki tłuszczowe nie występują już na obszarach poddanych liposukcji, tłuszcz podskórny nie jest rozlokowany równomiernie, więc rozrost istniejących komórek może prowadzić do widocznego zaburzenia proporcji sylwetki. Aby uniknąć dysproporcji, należy zadbać o prawidłową, stałą masę ciała poprzez zdrowy styl życia.

Jak utrzymać efekty liposukcji?

Liposukcja przynosi stosunkowo szybkie i efektowne rezultaty, przez co wiele osób zapomina o konieczności zadbania o zdrowy styl życia po zabiegu. Utrzymanie efektów odsysania tłuszczu na dłużej wymaga sporo samozaparcia. Jeśli oczekujesz długoterminowych efektów po liposukcji laserowej, zadbaj o urozmaiconą, niskoprzetworzoną dietę, nawadniaj organizm oraz regularnie uprawiaj ulubioną aktywność fizyczną. 

Pamiętaj, że liposukcja nie jest metodą odchudzania. Pomaga w modelowaniu problematycznych obszarów ciała, ale sama w sobie nie stanowi metody redukcji masy ciała. Osoby ze znaczną nadwagą i otyłością muszą najpierw uporać się z nadprogramowymi kilogramami, a dopiero później mogą rozważać liposukcję.

Jeśli masz więcej pytań dotyczących zabiegów medycyny estetycznej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Krakowie.Author

Comments are closed.

Stół industrialny dębowy do salonu ital-system.pl italareafriendsoftransit.org