Szukając inspiracji na piękną kuchnię, warto poświęcić nieco czasu na zapoznanie się z trendami oraz innowacjami. Dzisiaj domowa kuchnia może być nie tylko miejscem przygotowywania posiłków, ale też przestrzenią spotkań w gronie bliskich. Jakie meble i dodatki wybrać, by kuchnia zachwycała?

Kuchnia dopasowana do potrzeb

Kuchnia powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Musi znaleźć się w niej dość miejsca, by możliwe było przechowywanie niezbędnych przyborów kuchennych. Odpowiedni dobór mebli to klucz, ale ważny jest także projekt. Nowoczesna kuchnia wykonana jest z mebli trwałych, zabezpieczonych przed odkształcaniem, ścieraniem, uszkodzeniami. Meble tworzone są z płyt meblowych i płyt MDF, ich okrycie tworzą laminaty, lakier lub akryl.

Jaki blat wybrać?

Blat kuchenny to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia kuchni. Blaty służą przede wszystkim jako przestrzenie robocze, ale też jako miejsce przechowywania czajników elektrycznych, puszek z makaronami, chlebaka. Blat kuchenny to też element, który nadaje elegancji – szeroki wybór blatów sprawia, że możliwe jest idealne dopasowanie blatu do aranżacji kuchni. Jakie blaty dostępne są na polskim rynku? Najczęściej wybieranymi są blaty z płyty wiórowej. Blaty tego typu są grube, trwale, ich wierzch pokrywają laminaty i dekory. Blaty z płyty łączą niewygórowaną cenę oraz trwałość zastosowanych materiałów. Drugą propozycją są blaty z litego drewna – są one znacznie droższe od blatów z płyty, jednak warto zwrócić uwagę na ich wspaniały wygląd oraz wysoką odporność na uszkodzenia. Zazwyczaj blaty tego typu są odpowiednio konserwowane, by były zabezpieczone przed ścieraniem czy wilgocią. Dużym zainteresowaniem cieszą się także blaty z naturalnego kamienia. Wspaniale prezentują się one w otoczeniu kuchni w stylu glamour.

Author

Comments are closed.

rce-reklama.pl Dębowa konsola do przedpokoju w stylu loft dge-o-rama.com