Laser to narzędzie szeroko wykorzystywane w medycynie estetycznej ze względu na swoje precyzyjne działanie i niską inwazyjność. Znalazło również zastosowanie w zabiegach ginekologii estetycznej, których celem jest poprawa estetyki miejsc intymnych oraz przywrócenie satysfakcji z seksu. Na czym polega laserowe obkurczanie pochwy? Jakich efektów można się spodziewać po tym najpopularniejszym zabiegu ginekologii estetycznej?
Dlaczego warto korzystać z ginekologii estetycznej?
Dla wielu kobiet kwestie związane z estetyką pochwy oraz jej prawidłowym funkcjonowaniem stanowią powód do wstydu i nie chcą ich poruszać ze swoimi lekarzami. Tymczasem istnieje obecnie wiele skutecznych i mało inwazyjnych metod, które pomagają w zadbaniu o strefę intymną. Dziedzina medycyny zajmująca się problemami związanymi z estetyką kobiecych narządów płciowych nazywana jest ginekologią estetyczną – wyjaśniają eksperci z Kliniki Miracki w Katowicach. W jej zakres wchodzą zabiegi w większości mało inwazyjne, wykorzystujące takie metody, jak laseroterapia, radiofrekwencja czy iniekcja.
Dzięki zabiegom ginekologii estetycznej kobiety mogą m.in.:
- poprawić jakość swojego życia seksualnego,
- zrewitalizować starzejące się okolice intymne w okresie okołomenopauzalnym,
- rozwiązać problem rozszerzonej pochwy po urodzeniu dziecka,
- pozbyć się objawów wysiłkowego nietrzymania moczu,
- wyrównać widoczną asymetrię warg sromowych.
Na czym polega laserowe obkurczanie pochwy?
Zabieg laserowego obkurczania pochwy poprzedzony jest konsultacją, której celem jest wykluczenie przeciwwskazań. Na wizytę trzeba dostarczyć aktualne wyniki cytologii, ponieważ zabieg można wykonać tylko w sytuacji idealnego zdrowia intymnego.
Laserowe obkurczanie pochwy wykonywane jest bez znieczulenia. Lekarz wprowadza głowicę lasera do pochwy i rozpoczyna frakcjonowanie światłem lasera, rozpoczynając od ujścia szyjki macicy i wycofując ją ruchem kołowym, aż do ujścia pochwy. Dzięki precyzyjnemu, regularnemu frakcjonowaniu struktura tkankowa zostaje równomiernie obkurczona i zregenerowana. Procedura trwa mniej więcej 15-30 minut.
Rekonwalescencja po zabiegu nie jest kłopotliwa. Całkowite wygojenie się śluzówki pochwy następuje po około czterech tygodniach. Przez około tydzień po laseroterapii nie można używać tamponów oraz należy wstrzymać się od aktywności seksualnej, gorących kąpieli, przebywania w saunie i na basenie. Lekarz przepisuje też preparat dopochwowy, który wspomaga regenerację śluzówki.
Laserowa rewitalizacja pochwy – efekty
Zabieg obkurczania pochwy dedykowany jest przede wszystkim kobietom, które doświadczyły naturalnego porodu, co doprowadziło do wystąpienia luźności pochwy lub wysiłkowego nietrzymania moczu. Z podobnymi problemami zmagają się również panie w okresie menopauzy.
Zastosowanie laseroterapii pozwala na zmniejszenie obwodu pochwy, obkurczenie tkanek znajdujących się w okolicy krocza oraz zwiększenie satysfakcji ze współżycia. Jednak celem laserowej rewitalizacji pochwy jest nie tylko zwężenie narządu rodnego, ale też przywrócenie elastyczności i wilgotności wyściełającej go błony śluzowej.
Dla uzyskania optymalnych efektów wykonuje się serię trzech zabiegów z zachowaniem czterotygodniowych odstępów. Satysfakcjonujące rezultaty odczuwalne są po około 7-28 dniach po zabiegu.
W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-katowice/
Comments are closed.