Wśród licznych trendów na zaaranżowanie kuchni, nowoczesne kuchnie cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Meble w nowoczesnym stylu sprawdzą się zarówno w mniejszych czy większych pomieszczeniach, jak i w aneksach kuchennych. Co warto wiedzieć o nowoczesnym wzornictwie? Czy nowoczesne meble są trwałe?

Meble kuchenne w nowoczesnych wnętrzach

Jak tworzone są dzisiaj kuchnie nowoczesne? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na tworzywa i materiały. Nowoczesne meble kuchenne tworzone są z płyt meblowych laminowanych i lakierowanych, które są zabezpieczone przed wilgocią, wnikaniem brudu, odkształcaniem. Płyty dostępne są w różnych rozmiarach, co pozwala na optymalne dobranie tworzywa do konkretnego wzoru mebla. Nowoczesne meble kuchenne pokrywane są laminatami i lakierami – chronią one dodatkowo strukturę płyty, ale też poprawiają jej estetykę. Laminaty dostępne są w praktycznie nieograniczonej ilości kolorów i dekorów, przez co możliwe jest wykreowanie kuchni swoich marzeń.

Jak projektowane są nowoczesne kuchnie?

Nowoczesne kuchnie to przede wszystkim proste bryły o lśniących, gładkich frontach. Tak zaprojektowane meble tworzą zwartą bryłę, która zdobi pomieszczenie i nadaje jej elegancji. Ponadczasowy design nowoczesnych mebli sprawia, że będą one cieszyć oczy przez szereg lat. Meble nowoczesne nie posiadają zazwyczaj klasycznych uchwytów – zamiast nich stosowane są głębokie frezy, jak również systemy otwierające. Warto zwrócić uwagę, że we wnętrzu szafek wykorzystywane są markowe akcesoria, takie jak prowadnice kulkowe czy też zawiasy z cichym domykiem. Nowoczesne kuchnie mogą być także uzupełniane o przeszklenia – dzięki nim bryły szafek stają się optycznie lżejsze. Szeroki wybór elementów meblowych pozwoli na funkcjonalny aranż.

 

Author

Comments are closed.

zobacz https://beesafe.pl/porady/rejestracja-samochodu-zabytkowego/ https://dajplus.pl/ogrzewacz-tarasowy-nowa-era-komfortu-na-swiezym-powietrzu/