Najwyższy poziom bezpieczeństwa i jakości – konsumenci zwracają uwagę na to, czy producenci m.in. produktów żywnościowych, są w stanie im to zapewnić. Jest to bardzo ważne dla nich, ponieważ chcą czuć się pewnie, wykonując codzienne sprawunki. To właśnie dlatego powstał system jakości IFS dla przedsiębiorstw.

International Featured Standards

Wiele osób skrót IFS tłumaczy jako International Food Standard. Nie można jednak zapomnieć, że prawidłowe rozwinięcie tego skrótu to International Featured Standards. Certyfikat IFS dedykowany jest nie tylko dla producentów żywności – chociaż to oni stanowią najliczniejszą grupę, która ma szansę go zdobyć. Warto bowiem nadmienić, że istnieje kilka rodzai takich certyfikatów. Mowa tutaj o:

  • IFS Logistics – organizacje odpowiedzialne za kwestie logistyczne związane z transportem i przechowywaniem żywności,
  • IFS Cash & Carry – dedykowany dla wszystkich sieci handlowych,
  • IFS Household and Personal Care – certyfikat IFS przeznaczony dla wszystkich producentów kosmetyków i artykułów higieny osobistej.

Czy warto postarać się o certyfikat IFS?

Wielu przedsiębiorców próbuje odpowiedzieć sobie na tego rodzaju pytanie, zastanawiając się nad tym, czy opłaca im się uruchomić cały proces certyfikacyjny. No cóż, audyt IFS, który może zorganizować m.in. firma DJB doradztwo na pewno pomoże wytknąć jakieś błędy. Jednak przyjdzie czas na ich usunięcie, więc nie trzeba tym się tak mocno denerwować. Płynie bowiem wiele korzyści, jakie związane są z tym certyfikatem. Mowa tutaj dokładnie o:

  • możliwość zapewnienia przewagi konkurencyjnej na rynku – to wszystko dzięki temu, że producenci zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa oraz jakości,
  • wsparcie relacji biznesowych – ułatwienie w ich nawiązywaniu, w szczególności, jeżeli mowa o kontrahentach z innych krajów,
  • mniejsze koszty związane z odpadami, jak również tych związanych z koniecznością wycofania produktów z rynku – jeżeli nie spełniają one określonych wymagań, jakie stawiane są przez obowiązujące przepisy prawne,
  • legalność produktów – pomaga to na wzbudzenie większego zaufania u klientów, którzy wiedzą, że tej marce produktów mogą zaufać. 

Kwestią pozostaje jedynie wybór certyfikatu, który będzie zgodny z prowadzonymi działaniami firmy. Takie tematy pomaga jednak rozwiązać dobra jednostka certyfikująca, która udzieli również niezbędnych informacji odnośnie tego, jak należy przygotować się do samego procesu certyfikacyjnego. 

 

Author

Comments are closed.

ebox.pl zobacz więcej riagematterstokids.org